jóga móka

Nehézségi szint

3-6 éves
gyermekek számára

Nap

Változó, érdeklődni a megadott elérhetőségeken

Mire számíthatsz?

A gyermekjóga foglalkozások középpontjában a mozgás áll, ugyanakkor minden pillanatát átszövi a játékosság és a mese. A kisgyermekek értékrendjét a mese alakítja, így nagy hangsúlyt fektetek az adott óra mesekeretére. 

Tematikusan, évszakhoz, jeles naphoz kapcsolva alakítom a foglalkozásokat. 

Az óra a folyamatos fejlődésről szól, amit a gyermekek észre sem vesznek, egyszerűen csak megtörténik, játékos keretbe ágyazva. 

Célom a gyermekek testtudatának kialakítása, magas mozgásigényüknek kielégítése, a mese által pedig az érzelmi intelligenciájuk fejlesztése. 

Komplex mozgásfejlesztés valósul meg minden gyermekjóga órán. 

Iskolaérettség, magatartás, figyelem, mozgás, érzelmi megnyilvánulás, önbizalom és önértékelés erősítése.  

Foglalj időpontot

*Egyszerűen, gyorsan és praktikusan tudsz időpnotot foglalni.

Miben segít a gyermek jóga?

Magatartás

A gyermek jóga rendszeres gyakorlása pozitívan befolyásolja a gyermekek magatartását. A játékos, mesébe ágyazott feladatok által harmonikusabb, kiegyensúlyozottabb magatartás alakul ki. 

Figyelemzavar

Az órák fejlesztik a figyelmet és koncentrációt, támogatják a gyermeket a stressz kezelésben, segítik az önkontroll és érzelmi stabilitás kialakulását.

Érzelmi megnyilvánulás

A különböző tanulságos mesék támogatják az érzelmi intelligencia kialakulását, fejlesztését. A gyermekek megtanulják kifejezni, megélni az érzelmeiket. 

Mese

Milyen fajta mesékre lehet számítani a foglalkozásokon? A saját gyermekkorunkból ismert Disney, vagy tematikus ünnepekhez, évszakokhoz illő meséken át például a mai TV-ből ismert Mancs őrjárat is megjelenik. A lényeg, hogy a gyermek minél inkább bele tudja képzelni magát, át tudja élni,  és közösen, mozgásosan eljátsszuk a történeteket. Egy jóga, egy mese. 

Alvásminőség

Óra végi jól megérdemelt néhány perces relaxáció – pihenés segíti a gyermekek éjszakai nyugodt, pihentető alvását.

Szocializálódás

Az új gyermekekkel való találkozás, játszás, közös élmény elősegítik a szociális készség fejlődését, beleértve a kommunikáció és az együttműködést is.